Sürdürülebilir Başarı

İnsan; ‘Ben tamamım !’ dediği an, öğrenme ve gelişim durur ! Rekabette ‘Gerileme çağının’ başladığı bu kritik noktayı aşacak paradigma çok az insanda gözlenmektedir. Bu nedenle aile şirketlerinde 3. nesilden sonra hayatta kalabilenlerin sayısı çok az! Önce ‘Fark etmeli’, sonra kendimizi ‘Gelişime açmalı’, son olarak da ‘Bilgiyi uygulayarak’ kalıcı hale getirmeliyiz. Bu perspektifle; iş ortaklarımızla; açık, güvene dayalı, Kazan-Kazan ’ın yaşandığı, uzun soluklu projeler gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz.

Yaklaşımımız

İş yaşamında profesyonellerin yaşadığı en temel sorun; ‘Kanıksanmış davranışlar’ göstererek, ‘Daha az sorgulamak’, yoğun iş temposu nedeniyle ‘Güncel bilgi ve gelişmelerden’ uzak kalmaktır. Gözlemlerimiz; ‘Tecrübenin, gelişimi yavaşlattığını’ göstermektedir. Genellikle yeni fikir, akım ve eğilimler, ‘Değişime karşı direnç’ engeline takılmakta, bunun neticesinde işletmeler, yeni, dinamik, farklı, yarını düşünen, hızlı ve yaratıcı rakipleri karşısında güç kaybetmektedir.

Hİkayemİz

YODA Eğitim Danışmanlık; 20 yıllık iş tecrübesinin akademik bilgiyle pekiştirilmesiyle, eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunmak üzere Ocak 2009 ‘da kurulmuş bir firmadır. YODA Eğitim Danışmanlık; teori ile pratiğin sentezlenmesini, güncel iş uygulamalarının, kavramsal gelişmelerin takip edilmesini, sürekli yenilenmeyi ve farklılaşmayı kendine amaç edinmiştir.

YODA E&D HAKKINDA

 • YODA Eğitim Danışmanlık, Sürekli Gelişim ve Yalın Altı Sigma Danışmanlığı konularında lider ve global bir tedarikçidir. Türkiye ’nin yanısıra özellikle Avrupa ’da sürdürülen eğitim ve danışmanlık projelerinde aktif görevler almaktadır.
 • YODA Eğitim Danışmanlık kültürlerarası iletişimde ortak dile; bilimin, bilginin ve pratiğin gücüne inanır, tecrübeye değer verir. İngiltere, Rusya, Sırbistan, Romanya, Avusturya, Hollanda gibi ülkelerde onlarca Yeşil Kuşak, Kara Kuşak, Lean Uzmanı tarafımızca eğitilmiş, ilgili projelere birebir danışmanlık desteği yine tarafımızca verilmiştir.
 • Binlerce Satış Elemanı; Temel ve İleri Seviye Satış Eğitimi ‘ni tarafımızdan almış, Müzakere, Satış Psikolojisi gibi ileri seviye eğitimlerimizle kendini geliştirerek çalıştıkları sektörlerde büyük başarılara imza atmıştır.
 • Firmamızda çalışan Usta Kara Kuşak (Master Black Belt) ve Yalın Uzmanlarının (Lean Sensei) yanısıra, ihtiyaç halinde kadromuzu hızlı bir biçimde büyütme kabiliyetine sahibiz.
 • Tüm Yalın Altı Sigma Uzmanlarımız; bir Danışmandan farklı olarak, üretim ve hizmet sektöründe tecrübeli, pratik ve hızlı bir Program Yöneticisi, Değişim ve Proje Lideri ve Tecrübeli Eğitmenlerdir.
 • Eğitim ve danışmanlık projelerinde bugüne kadar yüzlerce Yeşil Kuşak, Kara Kuşak ve Yalın Uzmanı eğitilmiş, iyileştirme projelerinde proje koçluk desteği verilmiştir. İş ortaklarımız, proje getirileri kendilerince hesaplanmak ve gizli kalmak kaydıyla, yaptıkları eğitim ve danışmanlık yatırımının kat kat fazlası kazanç elde edildiğini teyit etmektedir.

YODA E&D DANIŞMANLARI

 • Sektörde sürdürdükleri projelerin, eğitim ve koçluk desteklerinin kalitesiyle farkedilir. Kaynaklarımızın sürekli gelişimi ve katılımcıların eğitim materyallerinin kalitesinin geliştirilmesi için ‘Kontrollü Doküman Sistemi’ kullanırız.
 • Maddi performansınızın artması için çalışır. Sektörde ispatlanmış yatırımın geri dönüş oranı 10:1 ve üzerindedir.
 • Yayılım zorluklarını ve potansiyel olarak beklenen sonuçlara ulaşılmasını riske edebilecek tüm engellerin aşılması için ne yapılması gerektiğini iyi bilir.
 • Yayılımın iki hususu üzerinde durur; teknik ve beşeri bileşenler. Müşterilerimizle ‘Yetenek transferi’ esasına dayanarak çalışırız. Sadece bugünün projeleri için değil, aynı zamanda bizimle birlikte çalışarak bağımsız olarak daha ileri gidecek olan müşterilerimizin çıkarları için sonuçlara ulaşırız.
 • Oldukça yüksek oranda ‘Ortak çalışma tarzı’ gösterir. Danışmanlık yaklaşımımız; kabul edilebilirliği arttırmak için beşeri öğeyi açık bir şekilde sürece entegre etmektir. Uzmanlarımız yaklaşan direnci başarılı bir şekilde idare ederek sürdürebilir yayılımı sağlamak için kanıtlanmış araçlar kullanan onaylı TOP (Dönüşüm Optimizasyon Süreci) Koçlarıdır.

Şİmdİ Değİşİm Zamanı..

Şirketinizde ihtiyacınız olan gelişim & değişim hamlesi için bize ulaşın. Sürdürülebilir başarınıza ulaşmanızda know-how ve tecrübemizle yanınızdayız..